MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin olağan büyük kurultayında bu göreve yeniden seçildi. 

Bahçeli, yeniden genel başkan seçildi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin olağan büyük kurultayında bu göreve yeniden seçildi. 

MHP 14. Olağan Büyük Kurultayı’nda, Ankara Atatürk Spor Salonu'nda toplandı. Kurultayda divan başkanlığına Mevlüt Karakaya getirildi. 

Kongrede ilk önce genel başkanlık için seçim yapıldı. Oy sayımının tamamlanmasının ardından sonuçları açıklayan Mevlüt Karakaya, oylamaya 1295 delegenin katıldığını ve Bahçeli'nin tüm delegelerin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildiğini bildirdi. 

Böylece, seçime tek aday olarak katılan Devlet Bahçeli, 11. kez genel başkan seçilmiş oldu.

Kurultayda, merkez yönetim kurulu (MYK) için 75 asil 25 yedek, merkez disiplin kurulu (MDK) için ise 9 asil 5 yedek üye seçildi. 

Bahçeli, kolu askıda katıldı

Bahçeli, partisinin kurultayına sol kolu askıya alınmış olarak katıldı. Bahçeli'nin omuz burkulması nedeniyle kolunun askıya alındığı belirtildi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Büyük Kurultayına hamdolsun hazır, kongre öncesi Sn. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ters bir harekete bağlı olarak, omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme olmuştur, kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz. Rabbim korusun."

"Muhalefet bozgunu yaşanıyor"

Devlet Bahçeli, kurultayda yaptığı konuşmada, başta CHP olmak üzere muhalefeti eleştirdi. Bahçeli'nin konuşmasında bazı satırbaşları şöyle:

"- Türkiye Cumhuriyeti'nin yüz yıllık mirasını yağmalayan habis bir güruh milletimizi mağlup etmek için yanıp tutuşuyor. Bunlar kuyruğa girerek, Türk devrinin muazzam, diriliş ve yükseliş azmini kırmanın arayışındalar. Türk demokrasi ve siyaset hayatını, ar dışı kumpaslarla zehirlemenin amacındalar."

"-Türkiye üzerinde kumar oynayan muhalefet partileri, devletimizin dayandığı kurucu ilke ve esasları yıkmak için adeta yarışıyorlar. 14 ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde hayal kırıklığına uğrayan muhalefet cenahı, birbirini yiyip tüketerek, sakat ve sancılı bir irade eşliğinde, 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerine kara propagandayla hazırlanıyor."

"-Bu muhalefetin ne söyleyip nasıl göründüğünden daha mühimi görüyorum dediğini idrak edememesidir. Türkiye’de bir muhalefet bozgunu yaşanmaktadır."

"-Türkiye'de bir muhalefet bozgunu yaşanmaktadır. Değişimler baş döndüren kıvama erişmişken muhalefetin çağın gerisinde çakılı kalması ülkemiz adına endişe verici talihsizliktir. Muhalefet hastadır, bu hastalık demokratik sistemi tehdit etmektedir."

"-CHP üçüncü dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağı durumdadır. CHP demlenerek metruk tekneyi aratmayacak şekilde rotasını kaybetmiş korsanlar tarafından rehin alınmıştır. CHP'ye oy veren vatansever vatandaşlarımızın ıstıraplarına kederlenmemek elde değildir."

"Bedelini sandıkta ödeyecekler"

"-DEM, CHP'yi tarihin istikametinden koparmıştır. CHP mayına basmış, siyasi seçenek olmaktan uzaklaşmıştır. Ayaklar baş, başlar ayaktır bu partide. Birisi çıkar seçilince belediye kapısından DEM giremez der, biri yanlış anlamadan bahsederek yalancı durumuna düşer. Biri de çıkar DEM'e laf eden başka parti bulsun diyerek PKK avukatlığına heveslenir."

"-Çekmeköy'de zikirmatik dağıtan, ofislerde para sayan CHP yönetimi ne yapsa beyhudedir. PKK ile organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir. Ankara'daki PKK ile ittifak yapanların hesabını vatandaşımız soracaktır. Büyükşehir belediyesini sıçrama tahtası gören, CHP'yi Saraçhane'den yöneten zat için veda vakti gelmiştir."

"-Dünyanın en büyük Türk kentinin onyıllarını çalan bu kenti Ermenilerin sayan büyükşehir belediyesini sıçrama tahtası gören, CHP’yi Saraçhane’den yöneten malum zat için veda vakti gelmiştir."

"-CHP içindeki kaos ve karmaşanın ülkemizin geneline yayılma ihtimali korkunçtur. Partilerini yönetemeyenlerin, birbirlerine hürmet beslemeyenlerin yerel yönetimlerde millete hizmet etmelerini düşünmek abestir."

Erdoğan'a "ayrılamazsın"

"-Ayırmadan, ayrışmadan, canla, başla, Türkiye için çalışacağız. Herkes için, herkese göre belediyeye birliğin gücünü ulaşacağız." 

"-Geçenlerde basından öğrendiğim kadarıyla sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah olarak kabul edilmiştir. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diyorum ki 'ayrılamazsın, Türk Milleti'ni yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak size görmek istiyoruz."