Biri Antalya, diğeri İzmir itfaiyesinde görevli iki kardeş 10 gündür Manavgat yangınında mücadele ederken, bugün bir araya gelme fırsatı buldular. (Foto: Antalya Büyükşehir)

Manavgat yangını iki itfaiyeci kardeşi buluşturdu. 

Manavgat yangını iki itfaiyeci kardeşi buluşturdu. Biri Antalya İtfaiyesinde diğeri İzmir itfaiyesinde görevli iki kardeş, 10 gündür Manavgat yangınında canla başla mücadele ederken, bugün bir araya gelerek duygulu anlar yaşadı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde görevli 24 yaşındaki itfaiye eri Nurhan Erol ile İzmir İtfaiyesi'nde görev yapan kardeşi Arjin Erol (22) çocukluk hayalleri olan mesleklerini icra ederken, kader onları Manavgat yangınında bir araya getirdi. 

İzmir İtfaiyesinden yangın bölgesine desteğe gelen ekibin içerisinde olan Arjin Erol, mola verdiği ilk fırsatta ablası Nurhan Erol’a koştu. Yangının buluşturduğu iki kardeş, sarılarak bol bol hasret giderirken duygulu anlar da yaşadı. 

''Vatani görev yapıyoruz''

Manavgat’ta çıkan yangın nedeniyle 10 gündür bölgede yangın söndürme çalışmalarına katılan Nurhan ve Arjin kardeşler canla başla hayat kurtarmanın gururunu yaşıyor.

İtfaiyeciliğin baba mesleği olduğunu belirten Nurhan Erol, “Babamız İlhan Erol, itfaiyeciydi. Ancak 2017 yılında babamızı kaybettik. Hayalimiz babamızın mesleğini yaşatmaktı ve ikimizin de hayali gerçek oldu. Babamızın hikayeleri ile büyüdük. Manavgat yangını çok büyük. Söndürme çalışmalarında aktif görev aldık. Hayat kurtarmanın, bir can kurtarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birbirimizi çok özlemiştik. Yangın bizi buluşturdu. Farklı alanlarda çalıştığımız için aklım hep ondaydı. Sağ salim kavuştuk. Elimizden gelenin de üstünde gayret göstererek çalışıyoruz. Vatani bir görev yapıyoruz. Umarım bir an önce yangın söner ve hayat normale döner” dedi. 

Abla kardeş buluşması

22 yaşındaki Arjin Erol da, Antalya yangınını duyar duymaz bölgeye geldiklerini belirterek, yangın nedeniyle üzüntüsünü dile getirdi. 10 gündür Antalya’da olduklarını ancak ablası Nurhan Erol ile görüşme fırsatı bulamadığını söyledi.

Ablasına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ancak yangın nedeniyle de üzüntüsünü dile getiren Arjin Erol, “Allah herkesin yardımcısı olsun. Biz ekip olarak elimizden geleni yapıyoruz.  Antalya halkına ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bizimle çok ilgilendiler. 10 gün sonra ablamla buluştum. Bunun sevinci anlatılmaz, yaşanır. İkimizde yangındaydık. 10 gün sonra ablamı burada görmek çok farklı bir duygu” dedi.

İtfaiyeci kardeşler, yangının ilk başladığı andan bu yana Antalya Büyükşehir Belediye

Başkanı Muhittin Böcek’in de bölgede ve yanlarında olduğunu belirterek, “Başkanımız bize destek oldu. Moral motivasyonumuzu kendisinden aldık. İtfaiye Daire Başkanımız Ahmet Kısa da..." dedi.