Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye-Letonya milli maçına yüzde 15 kapasitesi oranında seyirci alınacağını duyurdu. 

28 Mart'ta yapılan açıklamadaTürkiye-Letonya maçına seyirci alınacağı duyuruldu. 

Türkiye Futbol Federasyonu, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda 30 Mart Salı günü İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak Türkiye-Letonya karşılaşmasına yüzde 15 kapasitesi oranında seyirci alınacağını duyurdu. 

Federasyondan yapılan açıklamada, sadece bu milli maça özel olarak gerçekleşecek uygulamada, UEFA ve TFF Sağlık Kurulu protokollerinde belirlenen tüm sağlık tedbirleri ve HES kodunun zorunlu olacağı bildirildi. 

Türkiye-Letonya maçının biletleri ile ilgili detayların ayrıca ilan edileceği açıklandı. 

Karardan vazgeçildi

29 Mart'ta TFF Sağlık Kurulu adına yapılan açıklamada, şu değerlendirmeye yer verildi:

“Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin seyri ile ilgili son gelişmeler üzerine TFF Sağlık Kurulu yeni bir değerlendirme yapmıştır. Yeni tedbirler ve önlemler alınması gerekebilecek bu dönemde, riskler oluşturacak uygulamalar yapılmaması ve seyircili maç oynanması gibi etkinliklerin düzenlenmemesi hususunda TFF Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır. 

TFF Yönetim Kurulu ile paylaşılan bu görüş doğrultusunda, A Milli Takımımızın 30 Mart Salı günü oynayacağı 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçına seyirci alınması uygun bulunmamıştır.”

TFF açıklaması:

TFF Sağlık Kurulu kararı