Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ Ajans Bizim'e konuştu: "Mali disipline bağlı kalarak, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak bir kadro kuracağız''

Kocadağ: ''Şampiyonlar Ligi'nde başarıyı hedefliyoruz''

Beşiktaş JK Asbaşkanı ve Futbol Şube sorumlusu Emre Kocadağ Ajansbizim'e konuştu. Kocadağ, "Mali disipline bağlı kalarak Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak bir kadro kuracağız. Hedefimiz 'Hem idari hem de sportif' yönden sürdürülebilir başarı. Kısa-orta-uzun vadeli planlarımızı hayata geçiriyoruz, geçireceğiz" dedi. Beşiktaş Teknik direktörü Sergen Yalçın'la sözleşme konusuna değinen asbaşkan Kocadağ, "Sergen hoca bizim göz bebeğimiz. Planlarımızı onunla hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

Zorlu sezonun ardından Beşiktaş'ta yüzler gülüyor. Şampiyonluğun mimarlarından biri olan Beşiktaş JK Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ, geçtiğimiz sezonu ve planlarını Ajansbizim'e anlattı. Kocadağ geçtiğimiz sezonu değerlendirirken, "Geçmişte böyle bir durum yok. Başkanımız, ben, Sergen hocamız COVİD 19'a yakalandı. 19 futbolcumuz bu süreçte hastalandı. Karantinalar, sakatlıklar, kart cezaları derken zor bir süreçten geçip şampiyon olduk. Herkes elinden gelenin fazlasını yaptı. Ailelerimiz ihmal ettik. Bu sezon şampiyon olmak sadece sportif değil ekonomik anlamda da çok önemliydi. Tüm planlarımızı başarılı olmak üzerine yaptık ve ilk hedefimize ulaştık" dedi.

Sürdürülebilir başarı ve ekonomik istikrar

Yönetim olarak seçildikleri günden bu yana hedefleri doğrultusunda çalıştıklarını kaydeden Kocadağ, "Başkanımızın yoğun çabalarıyla önceki yönetim döneminde yapılan ve yerine getirilmesi neredeyse imkansız "yapılandırma anlaşması" revize edildi. Kulüp anlamında ekonomik anlamda nefes alacak hamle yapılmış oldu. Mali disiplinden asla taviz verilmedi. Yoksa bizde transfer yapıp imza attırmasını bilirdik. Mali-idari-sportif anlamda sürdürülebilir başarıyı hedefliyoruz. Yola çıkarken aldığımız kararlar var. Kimse popülist yaklaşımlar beklemesin. Bu sene yaptığımız işler referans olur sanırım. Transfer politikamız, idari ve mali anlamda yaptıklarımız hep Beşiktaş'ın geleceği için" ifadelerini kullandı.

Kadro planlaması ve transferler

Geçtiğimiz sezon yapılan transfer planlamasının olumlu sonuç verdiğini ve taraftarların kendilerine güvenmelerini isteyen Emre Kocadağ, "Başarı odaklı ve Beşiktaş değerlerine bağlı bir kadro hedefimiz var. Alt yapıdan kazandırdığım futbolcularımız milli takım havuzunda. Kalecimiz Ersin Destanoğlu alt yapısından yetiştiği takımda şampiyonluk yaşayan en genç kaleci olarak Türk futbol tarihine geçti. Kiralık olarak değerlendirdiğim gençlerimiz var sezonun parlayan yıldızı Rıdvan var. Hocamızın planları doğrultusunda politikamızı sürdüreceğiz. Astronomik, kulübün geleceğini ipotek altına alacak transferler olmayacak. Mali disiplinden taviz vermeden bütçemiz dahilinde transferler yapacağız" şeklinde konuştu.

Şampiyonlar Ligi'nin bir vitrin olduğunu kaydeden siyah beyazlı yönetici, hedefsiz olmadıklarını vurguladı. Gelirlerin başarı odaklı arttığına dikkat çeken Kocadağ, "Sadece ayak bastı parası değil, galibiyet ve beraberliklerde performans gelirleri var. Sürdürülebilir başarı aynı zamanda katlanan gelirler demek. Plansız programsız yola çıkılan günler eskidendi. Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde namağlup gruptan çıktı. Artık bunu bir kültüre dönüştürmek zorundayız. Hem futbolcu transferinde hem de futbolcu satışında söz sahibi olmamız için bizim her sene o arenada olmamız şart" dedi.

Sergen hoca göz bebeğimiz

Beşiktaş Teknik direktörü Sergen Yalçın'ın sözleşmesini biteceğini hatırlattığımız Emre Kocadağ, "Hocamız bizim göz bebeğimiz. Camiamızın beklentisi onunla anlaşmamız yönündeydi. Hocamızla konuşmamız iki dakika sürdü. Ekibiyle beraber şampiyonluğa koştu. Tüm zor şartlara rağmen hocamızın ulaştığı başarı takdire şayandır. Camiamızda hocanın artık yeri başkadır. Alt yapısından yetiştiği takımı şampiyon yapan ilk hoca olarak tarihe geçti. Kendisiyle anlaşırız. Kimse merak etmesin" diye konuştu.