Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özel, AK Parti genel merkezinde bir araya geldi, görüşme 1,5 saat sürdü. (Foto: Cumhurbaşkanlığı)

Erdoğan ve Özel görüştü

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. 

AK Parti Genel Merkezi'ndeki görüşmenin saati 16:00 olarak açıklanmıştı. 

Özgür Özel, görüşmede CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan’ın bulunacağını, Tan’ın hem görüşmeden önce protokol kurallarını kontrol edeceğini hem de görüşmeye ilişkin notlar alacağı belirtildi. 

AK Parti Genel Merkez’ndeki görüşmeye giden Özel,  AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile Cumhurbaşkanlığı Protokol Müdürü Barkın Kayaoğlu tarafından karşılandı. Özel'in yanında ise CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan vardı. 

Erdoğan, Özel'i makam katının bulunduğu koridorda karşıladı. Erdoğan ve Özel daha sonra makam odasına geçerek fotoğraf çektirdiler. 

İki lider arasındaki görüşmede Elitaş ile Tan da yer aldı. 

Erdoğan ve Özel'in görüşmesi yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Görüşme öncesi

Erdoğan ile Özel, daha önce TBMM'deki 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme yapmış ve çay içmişlerdi. 

Özel, görüşme öncesinde, dün CHP'nin önceki genel başkanları Hikmet Çetin, Altan Öymen, Murat Karayalçın ve Kemal Kılıçdaroğlu ile ayrı ayrı telefon görüşmesi yapmıştı. Özel, Erdoğan ile yapacağı görüşmesinin çerçevesine dair bilgi verdiği önceki genel başkanların da görüş ve önerilerini dinlemişti.

Özel, daha önce Erdoğan görüşmesine ilişkin MYK üyeleri, PM üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanlarının da görüşlerini almıştı.

Özel daha önceki açıklamalarında, AK Parti yöneticilerin gündeme getirdiği Anayasa değişikliği dışında görüşülecek çok konu olduğunu belirtmiş ve buna göre hazırlık yaptıklarını dile getirmişti. Kısa sayılabilecek 1,5 saatlik süredede ele alınan konular ise henüz belli değil.