BOTAŞ, Eylül ayına ilişkin doğalgaz satın alan dağıtım şirketlerine uyguladığı toptan satış fiyatı tarifesini açıklamadı. (Foto: BOTAŞ)

KONULAR

BOTAŞ, Eylül ayı doğalgaz toptan satış fiyat tarifesini yayımlamadı

BOTAŞ, Eylül ayına ilişkin doğalgaz satın alan dağıtım şirketlerine uyguladığı toptan satış fiyatı tarifesini açıklamadı. 

Ajans Bizim muhabirinin araştırmasına göre BOTAŞ, her ayın son günü yayımladığı “Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi”nin Eylül ayına ilişkin tablosunu açıklamadı. Tarife tablosu bugüne kadar her ayın son günü BOTAŞ’ın internet sitesinden yayımlanıyordu.

BOTAŞ, 31 Temmuz’da yayımladığı ve Ağustos ayında geçerli olan tarifesinde, konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatını Temmuz ayı tarifesinde değişiklik yapmayarak, 1000 metreküp için 1488 lira 94 kuruş, sanayi aboneleri için ise 1783 lira 354 kuruş olarak belirlemişti.

BOTAŞ, doğalgazda fiyat tarifelerini aylık olarak açıklıyor.

2 Eylül'de açıklandı 

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Eylül ayının doğalgaz tarife tablosunu gecikmeli olarak 2 Eylül'de yayımlandı. 

Her ayın son gününde, bir sonraki dönemin tarifesini açıklayan BOTAŞ'ın, bugün yayımladığı tabloya göre, 1 Eylül’den itibaren, konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatında değişiklik yapılmazken, sanayi aboneleri için uyguladığı tarife fiyatlarına yüzde 15 zam yapıldı.

BOTAŞ'ın Eylül'de konut tüketicileri için gaz şirketlerine uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp için 1488 lira 94 kuruş olarak kalırken, sanayi aboneleri için ise 1783 lira 354 kuruştan, 2,050 lira 857 kuruşa yükseldi.

BOTAŞ, doğalgazda fiyat tarifelerini aylık olarak açıklıyor.