Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Kanal İstanbul Projesi için imar planlarını onayladık ve askıya çıkardık'' (Foto: Depo Photos)

Kanal İstanbul Projesi için imar planı onaylandı, askıya çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Kanal İstanbul Projesi için imar planlarını onayladık ve askıya çıkardık. Bu çerçevede adımlarımızı hızlı bir şekilde atarak, Kanal İstanbul'u ülkemize, aziz şehrimize kazandıracağız” dedi.

Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımda, şu bilgileri verdi:

“Kanal İstanbul projesine ilişkin daha önce 1/100.000, 1/5000 ve 1/1000 uygulama imar planlarını askıya çıkmıştık. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, belediyelerimizden, kamu kuruluşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, yapılan itirazlar doğrultusunda bunları değerlendirdik. 1/100.000’lik planımızı geçen hafta askıya çıkardık, 1/5000 ve 1/1000 uygulama planlarını da itirazlarını değerlendirerek, vatandaşlarımızın sorunlarını, problemlerini çözerek, İstanbul’umuza değerine değer katacak, Kanal İstanbul projesi için artık imar planlarını onaylamış ve askıya çıkmış bulunuyoruz. Bu çerçevede adımlarımızı hızlı bir şekilde atmak suretiyle, Aziz İstanbul’umuza Kanal İstanbul projesini de kazandırıyor olacağız.”