Bir grup gazetecinin özverili çabasıyla, bu işe olan inancıyla tamamladık üçüncü yılı. Dördüncü yıla merhaba diyoruz, umutla...

Ajans Bizim 4. yılına giriyor

10 Mart 2024... Ajans Bizim yayında üçüncü yılını dolduruyor.

Bir grup gazetecinin özverili çabasıyla bu işe olan inancıyla tamamladık üçüncü yılı. Dördüncü yıla merhaba diyoruz, umutla...

Bu süreçte sistemimizde 55 bine yakın habere imza atmışız. Ankara'dan, İstanbul'dan, İzmir'den... Adana'dan, Diyarbakır'dan, Şanlıurfa'dan... Samsun'dan, Muğla'dan, Hatay'dan, Erzurum'dan.... Tüm Türkiye'den ve Türkiye dışından haberleri serbest çalışan gazetecilerin platformlarına ulaştırmaya çalışmışız. 

Dayanışmayla, özveriyle güçlüklerin aşma çabasıyla tamamladık üçüncü yılı. Gazeteciler Cemiyeti yönetimi ve Medya4Demekrosi ekibi de bu süreçte yanımızdaydı. 

ABD'li Gazeteci Deborah Potter, "Bağımsız Gazeteciliğin El Kitabı"nda "Günümüzde gazeteciler tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar haber iletme araçlarına sahiptir; küçük yerel gazetelerden tutun da, dünya çapında yayın yapan televizyon kanalları ile çevrimiçi haber sitelerine kadar. Her bir medya kuruluşunun kendine özgü güçlü ve zayıf yönü vardır" diyor. 

Bu serbest gazetecilik için de geçerli... Güçlü yönleri çoğaltmak, zayıf yönleri güçlendirmek için zaman gerekiyor. Bu süreçte destek veren herkese sonsuz teşekkürler. 

10 Mart 2021... Saat 09:45'te duyurduk Ajans Bizim'in yayına başladığını.  İçimizde bir şeyleri başarmanın coşkusu, "bizim" diyebileceğimiz bir platforma sahip olma duygusu vardı. Heyecan dolu iki yıla yakın bir altyapı çalışması ve bir dayanışmanın sonucu ortaya çıktı Ajans Bizim. Türkiye'de olmayan bir ajans haber sistemi yapılanmasıydı bu. 

Ajans Bizim'in büyüyeceğine inancımızı yitirmedik. Biliyoruz ki kolay olmayacak. Biliyoruz ki daha yapacak çok işimiz var. Yanımızda olanlar güç verdi hep. Sözcük sözcük destek sağlayanlar var. Gazetecilik coşkusuyla her gün klavyenin başına geçip desteğini sürdürenler var. O heyecanla Ajans Bizim'e "devam" diyoruz. 

Türkiye'den ve Türkiye dışından yaptığımız için önemini bilenler, anlayanlar var. Onların desteğinin hep yanımızda olduğunu bileceğiz. 

Aynı heyecanla, aynı coşkuyla... Dördüncü yıla merhaba!