FIFA Başkanı Infantino, İsrail'e, 2030 Dünya Futbol Kupası’nın, başlarında BAE olduğu bölge ülkeleriyle birlikte yapmalarını önerdi. (Foto: Depo Photos)

KONULAR

İsrail Başbakanı: ''FIFA, 2030 Dünya Futbol Şampiyonası'nı Arap ülkeleriyle düzenlememizi önerdi''

İsrail Başbakanı Naftali Bennett,  FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun, 2030 Dünya Futbol Kupası’nın, başlarında Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) olduğu bölge ülkeleri ile birlikte İsrail’de yapılmasını önerdiğini söyledi.

İsrail Başbakanlığından yapılan açıklamada, Bennett’in, İsrail’i ziyaret eden ilk FIFA başkanı olan Infantino  ile bürosunda görüştüğünü açıkladı.

Açıklamada, “FIFA başkanının İsrail’in başlarında BAE olmak üzere bir dizi bölge ülkesi ile 2030 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapabileceği fikrini gündeme getirdiği belirtildi.

Filistin Futbol Federasyonu ise, Kudüs’teki eski bir Müslüman mezarlığında düzenlenen törene katılması nedeniyle Infantino’yu kabul etmeyi reddettiklerini açıkladı.

Filistin Futbol Federasyonu Infantino’nun törene katılmasının “spora siyaset karıştırdığını ve barış ya da hoşgörü davasına hizmet etmediğini” belirtti.