Isparta ve bölgesinde peş peşe yaşanan elektrik kesintilerinin ardından AEDAŞ Genel Müdürü ve iki şirket yöneticisi görevden alındı. (Görsel: AEDAŞ / Sosyal medya)

AEDAŞ'ta genel müdür ve iki yönetici görevden alındı

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş (AEDAŞ) genel müdürü ve iki yönetici görevden alındı. 

AEDAŞ Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, şirketin Genel Müdürü Nedret Bahadır Müdüroğlu, Sistem İşletme Direktörü Salih Mantarcı ve Isparta İl Müdürü İbrahim Varol'un 4 Mart 2022 tarihi itibarıyla görevden alındığı belirtildi. 

Açıklamada, Isparta’da 400’ü aşkın saha personeli, 100’ü aşkın araç ve iş makinesiyle bölge enerji verilmeye çalışıldığı ifade edilerek, şunlara yer verildi:

“Kar ve buz yükünün enerji nakil hatlarında yarattığı hasarın bir an önce giderilmesi, kentin enerji altyapısının güçlendirilmesi şirket olarak en büyük önceliğimiz. İklim koşullarının zorlayıcı etkisini de göz önünde bulundurarak bölgeye yönelik yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Isparta’da benzer bir sürecin bir daha yaşanmaması için tüm enerjimiz ile çalışmaya ve yatırımlarımızı artırarak güçlendirmeye devam edeceğiz."

AEDAŞ hakkında

8 Mayıs 2013 tarihinde özelleştirilen AEDAŞ, Cengiz Holding ve Koloğlu Holding ortaklığında faaliyet gösteriyor. iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır.

AEDAŞ, Antalya, Isparta ve Burdur bölgesinin elektrik dağıtım lisansına sahip. İki grubun da internet sitesinde yer alan bilgiye göre, AEDAŞ dağıtım bölgesinde yaklaşık 2,2 milyon abone bulunuyor. 

Şirketin yönetim kurulunda Timur Koloğlu (YK Başkanı), Dilek Cengiz (YK Başkanvekili), Arzu Hatice Atik ve Mete Ceritli yer alıyor.