İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, partisinin grup başkanvekilliğinden istifa etti. (Foto: Depo Photos)

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, partisinin grup başkanvekilliğinden istifa etti. 

Türkkan, Genel Başkanı Meral Akşener'in talebi üzerine, istifa dilekçesini İYİ Parti Grup Başkanlığına verdi. Türkkan, istifa dilekçesinde, ''Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in talebi üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum'' ifadesine yer verdi. 

Seçim yarın

Türkkan'ın istifasıyla boşalan İYİ Parti Grup Başkanvekilliği için yarın seçim yapılacak. 

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, yaptığı açıklamada parti grubunun yarın saat 14.00'da toplanacağını belirtti. Dervişoğlu, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

''Grup Başkanvekilimiz Sayın Lütfü Türkkan tarafından sunulan 6 Kasım 2021 tarihli istifa dilekçesi işleme alınmış ve Grup Yönetim Kurulu toplantısında, boşalan grup başkanvekilliği için parti grubumuzun 8 Kasım 2021 Pazartesi günü sata 14:00'da toplantıya çağrılması kararlaştırılmıştır. 

Çeşitli paltformlarda yazılıp konuşulanların aksine, herhangi bir görevden alma durumu sözkonusu olmayıp, Sayın Lütfü Türkkan, bize ulaşan dilekçesinde de belirttiği gibi, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in talebi üzerine görevinden istifa etmişlerdir.''

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'deki esnaf ziyareti sırasında Genel Başkan Meral Akşener'e tepki gösteren bir kişiye ''hakaret ve kötü sözler söylediği'' için tepki görmüş ve sonrasında kamuoyundan özür dilemişti.